
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.5 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
Stock: 263
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58786
Ext.Price$0.58786
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58786 | $0.58786 |
| 10 | $0.47793 | $4.77930 |
| 25 | $0.44087 | $11.02175 |
| 50 | $0.41454 | $20.72700 |
| 100 | $0.38989 | $38.98900 |
